אולטרסאונד גניקולוגי להערכת איברי האגן

image

מתי עושים?

במקרים שונים כגון כאבים בבטן התחתונה או באגן, דימומים ואגינליים ועוד.

image

משך הבדיקה

כ-20 דקות

image

הכנות מיוחדות

אין

מהי בדיקת אולטרסאונד להערכת איברי האגן?

בדיקת האולטרסאונד להערכת אברי האגן הנה בדיקה משולבת אשר מבוצעת מהבטן ( באמצעות מתמר בטני) ומהנרתיק (באמצעות מתמר ואגינלי) וזאת לצורך הערכה מיטבית צוואר הרחם, גוף הרחם רירית הרחם חצוצרות ושחלות.

אולטרסאונד להערכת אברי האגן ב-EMBRYO

במרפאה אנו משתמשים במכשור האולטרסאונד המתקדם ביותר המאפשר לנו לבצע מגוון בדיקות כולל בדיקות דופלר, תלת מימד וארבע מימד. בסיום הבדיקה תקבלי דו"ח ובו פירוט ותמונות הממצאים.

זימון תור
אולטרסאונד גניקולוגי להערכת אברי האגן

 

 

אברי מערכת הרבייה הנשית: הרחם על חלקיו השונים (גוף הרחם, רירית הרחם וצוואר הרחם) ממוקמים באגן ומוסתרים על ידי עצמות האגן. מיקומם זה מקשה על יכולתנו לזהות ולהעריך איברים אלה באמצעות צילום רנטגן או CT. במקרים שונים כגון כאבים בבטן התחתונה או באגן, דימומים ואגינליים, אי סדירות במחזור, בעיות פוריות, חשד למומים מבניים במערכת הרבייה, מעקב אחר נשים הנמצאות בסיכון לסרטן הרחם או השחלות, חשד לשארית שלייה לאחר לידה תופנה המטופלת לבדיקת US גניקולוגי להערכת אברי האגן.

 

בשונה מצילום רנטגן ובדיקת CT בהן נעשה שימוש בקרינה מייננת, מכשיר האולטרסאונד עושה שימוש בגלי קול שאינם גורמים לנזק מצטבר.

 

בדיקת האולטרסאונד להערכת אברי האגן הנה בדיקה משולבת אשר מבוצעת מהבטן ( באמצעות מתמר בטני) ומהנרתיק (באמצעות מתמר ואגינלי) וזאת לצורך הערכה מיטבית צוואר הרחם, גוף הרחם רירית הרחם חצוצרות ושחלות. במידת הצורך יבוצע שימוש בתלת מימד (לשלילת מומים מבניים של הרחם או לוודא תקינותה של רירית הרחם) ובדופלר צבע אשר "צובע" את כלי הדם ומאפשר הערכה מדידה של אספת הדם לאיברי הרבייה השונים.
חשוב להדגיש כי אין צורך בהכנה מיוחדת לקראת הבדיקה. טרם הבדיקה תתבקשי לרוקן את שלפוחית השתן. כפי שצויין הבדיקה מבוצעת בגישה בטנית ונרתיקית ועל כן לצורך ביצוע הבדיקה תתבקשי להסיר את כל פריטי הלבוש מהאזור הנבדק. במהלך הבדיקה אנו דואגים לכסות את האברים המוצנעים.

 

בעת הבדיקה שכובה הנבדקת על גבה ורגליה נשענות על רגליות. הבדיקה הבטנית מבוצעת באמצעות מתמר בטני והבדיקה הנרתיקית באמצעות מתמר ואגינלי המוחדר לנרתיק לעומק שבדרך כלל אינו עולה על 8 ס"מ. הבדיקה אינה כואבת אך עלולה לגרום לתחושת חוסר נוחות קלה. משך הבדיקה בד"כ אינו עולה על 20 דקות.

 

 

במרפאה אנו משתמשים במכשור האולטרסאונד המתקדם ביותר המאפשר לנו לבצע מגוון בדיקות כולל בדיקות דופלר, תלת מימד וארבע מימד. בסיום הבדיקה תקבלי דו"ח ובו פירוט ותמונות הממצאים.

חשוב לדעת

מעקב הריון מ-א׳ ועד ״טף״

ראשית אנו מברכים אותך על ההיריון ושמחים כי בחרת במרפאתנו למעקב אחר התפתחות ההיריון. משך ההיריון הנו כ-40 שבועות ונהוג לחלק את משך התקופה לשלושה חלקים...

בדיקת מי שפיר

בדיקת מי שפיר הינה דגימה של נוזל מי השפיר העוטף את העובר ברחם. מתוך נוזל מי השפיר ניתן לבודד תאים שמקורם מהעובר (רובם תאים שנושרים מעורו של העובר) ולבצע בדיקות גנטיות שונות ובדיקות נוספות לפי הצורך...

בדיקת סיסי שלייה

מטרת בדיקת סיסי שלייה היא לאבחן הפרעות כרומוזומליות ומחלות גנטיות קשות אצל העובר...

זימון תור לאולטרסאונד גניקולוגי להערכת איברי האגן